Po stopách literatury se vydali studenti prvních ročníků z celkem osmi středních škol, kteří se rozdělili do dvanácti týmů, aby si poměřili své znalosti z tohoto oboru.

„Záměrem celé akce bylo ukázat cestu k literatuře, která nemusí být jen nudnou záležitostí," uvedl organizátor akce a ředitel Městské knihovny Aleš Procházka.

Literární klání pod taktovkou prostějovské knihovny přilákalo více než šest desítek studentů, kteří měli za úkol například přiřazovat spisovatele k jejich dílům, či uhádnout, z jaké knihy pochází citovaná ukázka.

„Je to dobrý způsob, jak odlišně pojmout výuku českého jazyka a literatury. Studenti jsou z maturitního ročníku, takže mají povinnou četbu a literatuře se věnovat musí. Takhle si alespoň vyzkouší netradiční pojetí vyučování," řekla k literární soutěži kantorka českého jazyka ze Švehlovy polytechnické školy Alena Kvapilová, která své studenty na soutěži doprovázela.

„Dnešní soutěž rozhodně není poslední, kterou knihovna připravuje. V nejbližší době chystáme soutěž Po stopách literatury i pro studenty třetích a čtvrtých ročníků. V příštím roce pak klání luštitelů. Prostory střední školy Art Econ jsou naprosto ideální pro tento typ aktivit. Do knihovny bychom se totiž všichni nevešli," usmál se organizátor a ředitel knihovny Aleš Procházka.

SOUVISEJÍCÍ: Škola na Husáku je využitá, pokuta nehrozí, tvrdí náměstkyně primátorky