"Působím v Prostějově jedenáctou sezonu a nikdy se nic podobného nestalo. Stadion i střecha mají své nejlepší roky za sebou. Není třeba z toho dělat senzaci," komentoval unikátní příhodu Jaroslav Luňák, šéf LHK Jestřábi Prostějov.

Látat díry mají horolezci. Zimní stadion nebo také víceúčelová sportovní hala je v majetku města. "Samozřejmě jsme začali daný problém hned řešit. Od pondělka vylezou na střechu horolezci a budou střechu spravovat," informoval Deník prostějovský primátor František Jura (ANO).

Opravy nejsou z dlouhodobého hlediska řešením

"Konstrukce střechy našeho zimního stadionu je unikátní. Není lehké ji lokálně opravovat, ale teď bohužel musíme. Pokud spadne tolik vody metr čtvereční jako ve středu, tak se může stát, že zateče," říká primátor.


Nahrává se anketa ...

Jestřábům nedohraný zápas udělal menší díru do rozpočtu. "My si halu na zápasy musíme pronajímat. Zaplatit musíme pořadatelskou i zdravotnickou službu, nachystat bufety a další věci. Navíc budeme hradit i autobus soupeři," vypočítává šéf Jestřábů s tím, že klub požádá radnici o refundaci. "Poslali jsme žádost a věřím, že se dohodneme."

Stadion polyká miliony

"Řeči o tom, že stav zimního stadionu je ostudou města, jsou nesmysly. V posledních letech jsme investovali do hokeje přes 120 milionů. My si uvědomujeme, že hokej je důležitou součástí veřejného a sportovního života města. My ho také podporujeme maximálně a výrazně," tvrdí Jura.

Nové šatny, sedačky i kopility

"Postavili jsme za 90 milionů šatny pro mládež, jaké jsou málokde v republice. Dalších téměř třicet milionů jsme investovali do výměny sedaček a vyměnili jsme i skleněné kopility. V případě střechy se bavíme o více než padesáti milionech," vypočítává. Termín její obnovy ale neupřesnil: "Rekonstrukce střechy by mohla být realitou v příštích letech."

Dvě třetiny hokejového zápasu se budou dohrávat v listopadu. "My jsme se s Pardubicemi dohodli na termínu. Dohrávat by se mělo v pondělí 6. listopadu. Zbývá, aby dohodu odsouhlasil svaz," uzavírá Luňák. Na dvě třetiny duelu Jestřábů s Pardubicemi B bude vstup zdarma.

Zimní stadion v Prostějově
Umělá ledová plocha byla vybudována v roce 1957, na místě, kde stojí současný stadion. K zastřešení došlo v roce 1976 a svou jedinečnou ocelovou konstrukcí je hala jedinečná. Střešní konstrukci navrhl slavný brněnský architekt Ferdinand Lederer, jenž se projektantsky podílel i na střešních konstrukcích stadionů v Olomouci a Brně. Prostějovský stadion má kapacitu 5125 míst, z toho přibližně 1500 míst k sezení.

První rozsáhlou rekonstrukcí prošel stadion v roce 1996. Modernizací prošly šatny, sociální zařízení a došlo k instalaci nového akustického ozvučení haly.
V roce 2003 byly vybudovány VIP prostory, postaven byl nový hlavní vchod a nová vrátnice. Koncem roku 2004 započala výměna kopilitů (skleněných výplní na východní a západní straně stadionu).
V roce 2005 došlo k modernizaci ledové plochy a chlazení, přibyla i nová světelná tabule.
V roce 2011 se rozhodlo o realizaci rekonstrukce osvětlení ledové plochy, zastaralé a původní výbojkové osvětlení o kapacitě pouhých 450 luxů nahradily zářivky, které mohou dosáhnout svítivosti až 1200 luxů, které je plně dostačující pro živé televizní přenosy.
V roce 2014 byla instalována velkoplošná obrazovka.
Během léta 2022 došlo k výměně plechových žluto-modrých sedaček za nové plastové ve žluto-červeném barevném provedení.