„Momentálně poptáváme nejlepší nabídku na dodávku dvou pistolí Glock 17 ráže devět milimetrů,“ prozradil ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

Prezident Střeleckého klubu Prostějov Petr Gába, který z Glocku 17 sám pálí na střelnici, hodnotí: „Tyto pistole patří v oblasti služebních zbraní mezi nejlepší na světě. Používají je i vojáci z prostějovské speciální jednotky. Jsou lehké, spolehlivé a za dobrou cenu. Myslím si, že pro strážníky je to velmi dobrá volba.“

Většinou jen k pohrůžkám

Jan Nagy souhlasí. „Když vám Glock spadne do bahna, tak ho zvednete a můžete střílet dál,“ řekl. Připomněl však, že v akci prostějovští strážníci kohoutky svých zbraní dosud nezmáčkli.

„Nebezpečné situace dokázali vždy vyřešit jen pohrůžkou požití střelné zbraně,“ uvedl šéf strážníků. Vybavil si, jak před dvanácti lety pronásledovali jeho podřízení ozbrojeného pachatele prchajícího městem. I jej zneškodnili bez výstřelu.

„Před osmi lety se našim strážníkům podařilo odzbrojit pachatele, který s pistolí v ruce oloupil ženu o klíče od automobilu. Opět jen pohrůžkou zbraní,“ zmínil se Nagy s tím, že k přepadení došlo v neděli za bílého dne na parkovišti v židovských uličkách za Priorem.

Pistole jako rakety

Kolik mají prostějovští strážníci zbraní včetně revolverů a Glocků se redaktorům Prostějovského deníku zjistit nepodařilo.

„Armáda také nesděluje, kolik má raket,“ srovnal Jan Nagy. Veřejnost však ubezpečil, že počet pistolí a revolverů je pro výkon služby dostatečný. (rh)

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku