Dno a stěny obou bazénů ve Stražisku vylepší plastová vana z těžké folie a změní se i systém napouštění vody. „Od příští sezóny budeme bazény napouštět ze dna pomocí trysek, aby docházelo k rovnoměrnému promíchávání chemických látek čistících vodu,“ informoval starosta Stražiska Jaroslav Kröner s tím, že od obou bazénů zmizí betonové lemy.

Tato na první pohled viditelná změna bude souviset s vybudováním nových odtokových žlabů, které odvedou přetékající vodu do čistírny a úpravny vybudované obcí už před dvěma lety. Další žlaby na okrajích chodníků nechají dešťovou a přebytečnou vodu stéct do kanalizace.

„Projekt řeší i atrakce pro návštěvníky koupaliště. V dětském bazénu připravujeme vodní deštník, v plaveckém pak dva chrliče vody a také deset vodních světel pro večerní koupání,“ poznamenal starosta s tím, že devadesát procent z investovaných peněz se zastupitelstvu podařilo získat ze státního rozpočtu.

Do budoucna se na plovárně na Stražisku počítá i s větší skluzavkou či tobogánem, vyhříváním vody slunečními kolektory a s novým oplocením a sadovými úpravami. Vše záleží na finančních možnostech obce. „Pár kilometrů od Stražiska máme chatu, takže o prázdninách chodíme na koupaliště dost často. Představa vyhřívané vody mi už teď dělá dobře,“ prohlásila Stanislava Pokorná z Prostějova.

Ačkoliv výnosy z provozu koupaliště jsou minimální, několikamilionová investice se zřejmě vyplatí. Bazén ve Stražisku je totiž jediným padesátimetrovým bazénem v prostějovském regionu.