Od rána až do večera byly totiž na parketu k vidění skvělé výkony, které dokonale rozparádili i samotné publikum. Ve výsledku tak tančila prakticky celá hala.

„Na to, že to bylo po prázdninách, tak zejména ve vyšších kategoriích měla soutěž vynikající úroveň. Až jsme si říkali, že tanečníci snad žádné prázdniny neměli,“ zhodnotil s úsměvem prostějovský taneční mistr Jiří Hubený, který je zároveň prezidentem Czech Dance Organization. Toto největší české taneční sdružení ligu pořádá.

V Prostějově proběhlo moravské kolo, v ten samý den se konalo ještě samostatné české v Ústí nad Labem. Nejlepší tanečníci se pak poperou o tituly na mistrovství republiky.

„Nejvíce úspěchů posbíral ostravský Akcent, Přerov a naši tanečníci z Prostějova,“ vypočítával Hubený. Podle něj si prostějovské kolo, které bylo prvním ze tří, vysloužilo pochvalu od účastníků i návštěvníků za precizní organizaci.

Vyznavači moderních stylů hip hop a disco dance se ale do Prostějova vrátí, a to rovnou na zmiňované mistrovství republiky.

„Podařilo se nám po dlouhé době dostat do Prostějova české mistrovství, sjede se sem absolutní špička, takže o posledním lednovém víkendu se rozhodně bude na co těšit,“ doplnil s pozváním na víkend 28. a 29. ledna Hubený.