V sobotu odpoledne společně s mladými a handicapovanými lidmi vyrazili na pochod všech generací. Protože jsou trénovaní, nedělala jim více než tříkilometrová trasa z náměstí T.G. Masaryka do lesoparku Hloučela žádný problém.

„Od mládí jsem byl veliký sportovec. Nejraději jsem běhal a jezdil na kole. Toho jsem se nevzdal ani teď, skoro v pětaosmdesáti letech. Vím, že kdybych přestal být aktivní a pohltilo mě pohodlí, necítil bych se fit,“ přiznal Král, který pravidelně chodí na dlouhé procházky. „Několikrát do týdne se snažím ujít minimálně dvanáctikilometrovou trasu. Když je pěkné počasí a dobrý tlak, vyrážím klidně každý den. Dnešní mladí lidé se velmi málo pohybují, jen sedí u počítače nebo u videa. Až budou starší, vzpomenou si na naše rady,“ poznamenal Král.

Aktivní život plný pohybu vede i osmdesátiletá Věra Přikrylová, která je nejstarší dobrovolnicí v prostějovském centru Adra. „Dlouhé vycházky do přírody jsou zdraví prospěšnější mnohem více než nějaké prášky. Proto se k nim prostřednictvím dobrovolnické praxe snažím vést také ostatní, třeba i handicapované spoluobčany. A nemusí to být žádné desetikilometrové pochody. Stačí každý den na půl hodinky či na hodinku,“ zmínila se Přikrylová.