Po dvouletém plánování a přípravách nastane den D v pondělí.

"Úplná uzavírka silnice III/37760 proběhne z důvodu provádění stavebních prací v místě železničního přejezdu P6547, a to v termínu od 24.6. do 27.8. 2024," informuje na webu město Prostějov.
close Železniční přejezd u Smržic bude zrušen. Na mapce rozsah uzavírky. info Zdroj: se svolením Magistrátu města Prostějova zoom_in Železniční přejezd u Smržic bude zrušen. Na mapce rozsah uzavírky.

Potřebná razítka se sháněla dva roky

Rozhodnutí silničního správního úřadu pro zrušení železničního přejezdu P6547 u Smržic, bylo vydáno v polovině roku 2022. Další povolení o odstranění stavby musel vydat Drážní úřad.

Své slovo si ke zrušení přejezdu, u kterého se v křižovatce často bouralo, si řekli i dopravní policisté.

close Železniční přejezd u Smržic bude zrušen. Na mapce je trasa objížďky po dobu stavebních prací. info Zdroj: se svolením Magistrátu města Prostějova zoom_in Železniční přejezd u Smržic bude zrušen. Na mapce je trasa objížďky po dobu stavebních prací.

O zrušení železničního přejezdu u Smržic se začalo nahlas mluvit v roce 2019, kdy byla zahájena stavba severního obchvatu Prostějova. Po jeho zprovoznění začali řidiči hojně využívat mimoúrovňovou křižovatkou v místě křížení silnic ze Smržic na Kosteleckou ulici.

Vybrali jsme pro vás: