Co už ke stoletému výročí proběhlo?

„Začali jsme už v dubnu volejbalovým turnajem, pak bylo divadlo a dětský den. Na každé z těchto akcí dostali návštěvníci pamětní list, že se zúčastnili oslav stého jubilea.

Připravili jste dokonce i knihu

Ano. Jmenuje se Sokol stoletý. Na sto deseti stranách se mohou čtenáři seznámit s celou historií kosteleckého sokola. Podařilo se nám sehnat peníze na barevný tisk, takže jsme do publikace mohli dát i hodně kvalitních fotografií.

V sobotu bude lidem k dispozici?

Jistě, první výtisky jsme už poslali spřáteleným jednotám. Další ji dostanou právě v sobotu, kdy bude také volně na prodej za stokorunu.

A jaký program vlastně na sobotu chystáte?

Ve dvě hodiny si připomeneme zakladatele a prvního starostu kosteleckého Sokola Jana Stavěla a otevřeme také historickou výstavu. Od tří hodin by pak měl začít slavnostní program, Sokolská akademie.

Kdo všechno vystoupí?

Na úvod se předvedou mažoretky z Mohelnice, pak vystoupí sokolské děti, břišní tanečnice i žáci taneční školy Pirouette.

Takže se bude hlavně tančit?

Nejenom to, uvidíme i gymnastky z Prostějova, krasojezdkyně z Němčic, aerobic a na závěr se představí Věrná garda starších žen se sokolskou skladbou. Večer pak chystáme dixielandovou taneční zábavu. (pam)