Protest pasivně podpořili také někteří úředníci prostějovského městského úřadu a někteří zaměstnanci prostějovské nemocnice. Těm se nelíbí připravovaná důchodová reforma nebo privatizace nemocnic.
Dva vlaky do Olomouce a Nezamyslic se na prostějovském nádraží zastavily krátce před třináctou hodinou. Znovu vyjely až o více něž hodinu později. „Máme červenou, nemůžeme jet,“ řekl strojvedoucí jednoho z vlaků.
„Jestli já osobně podporuji stávku nebo ne, neřeknu. Je to moje věc, nechci z toho mít problémy,“ dodal asi padesátiletý muž.
Vedení Českých drah až do poslední chvíle doufalo, že se stávkovat nebude. „Aktivně stávkují pouze strojvedoucí. Je jich většina,“ řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala s tím, že jako rukojmí si vzali nejen cestující, ale také ostatní zaměstnance, kteří takto protestovat nechtěli.
„Chystali jsme se s dcerkou za babičkou, která nás očekávala na nádraží v Olomouci. Museli jsme jí zavolat, že nedorazíme včas. Více než hodinu se mi čekat nechtělo a raději jsem i s malou nasedla na první autobus, přestože cesta není tak příjemná jako vlakem,“ řekla Jiřina Matoušková z Prostějova.
Někteří zaměstnanci prostějovské nemocnice podpořili hodinovou stávku pouze pasivně, označením na oděvu a vylepením prohlášení na podporu stávky. Provoz ambulancí a oddělení nemocnice nebyl nijak omezen.
Proti vládní reformě vystoupili také někteří městští úředníci. „Na sobě měli cedulky, kde bylo uvedeno, že podporují stávku. Provoz jinak fungoval jako obvykle,“ uvedl tajemník prostějovského městského úřadu Lubomír Baláš.