„Policie to prošetřuje," potvrdila Tamara Vránová, advokátka Michala Hleba. Prostějovský státní zástupce Jaroslav Miklenda zmínil, že prošetřování je na svém začátku.
Michal Hleb popsal, že IPmont mu stavěl bezbarierový rodinný dům.
„Nedodrželi termíny, překročili smluvně danou fixní cenu a zpronevěřili osm set devadesát tisíc korun," konstatoval Hleb.
Přiblížil, že IPmont například nedokončil na jeho domě stavbu střechy a instalaci topení ač si tyto položky nechal zaplatit. Navíc v projektu udělal svévolné změny.
„Když jsem na tuto skutečnosti pana Copka upozornil, přestal se mnou komunikovat. Mlčí od čtyřiadvacátého srpna," uvedl Michal Hleb, který chce veřejnost před IPmontem varovat.
Několik firem v likvidaci
„Z obchodního rejtříku jsem zjistil, že pan Copek byl společníkem hned několika stavebních firem, které skončily v likvidaci. Uvědomte si, že stejný osud může potkat také IPmont a vy se v takovém případě k penězům, které jim předáte, ani k dokončení stavby nemusíte dostat," vzkázal.
Hleb poukázal, že Petr Copek byl například společníkem ve firmě S – PROS. V roce 2005 vůči ní okresní soud nařídil exekuci. V roce 2007 společnost krajský soud zrušil.
Obdobný osud potkal i další firmy, kde Copek působil – HP col, RP invest či ATK BUILDING. Posledně jmenovanou společnost, do níž měl Copek vložit 150 tisíc korun, zrušil soud poměrně nedávno – bylo to loni v květnu.
Prozatimní vyjádření právníka
Petra Copka se Prostějovskému deníku na telefonu zastihnout nepodařilo.
„Pana Copka zastupuji. V této záležitosti jsem dostal pokyny, a na jejich základě budu jednat. Bez porady s klientem záležitost jinak komentovat nemohu," nechal se slyšet Copkův advokát