„Pokud vše půjde dobře, tak bude otevřený již v pondělí,“ informoval stavbyvedoucí Milan Navrátil. Stavba mostu se obešla bez problémů. Nenastaly výraznější komplikace a stavbaři nemuseli použít ani žádné specifické technologie. „Jednalo se o běžnou stavbu,“ uvedl Navrátil.

Investor, kterým byl Krajský úřad Olomouc, určil firmě termín dokončení do osmého prosince. „Takže budeme otevírat malinko před termínem,“ netají spokojenost Navrátil. Dodal ale, že úpravy koryta říčky Hloučely, přes niž most vede, se už nestihly provést.

„Je to kvůli klimatickým podmínkám a zvýšenému průtoku vody,“ vysvětlil stavbyvedoucí. Koryto pod mostem vydláždí dělníci do konce dubna příštího roku. Pontonový most, který dočasně překlenul Hloučelu, bude od úterý uzavřen a definitivně zmizí do čtrnáctého prosince.

Stavba stála dvacet milionů korun. Přestože se před jejím zahájením vedly vzrušené diskuse o tom, jak rekonstrukce mostu naruší život v Držovicích a zlikviduje tamní podnikatele, k ničemu podobnému nedošlo. „Jsme rádi, že se otevřením mostu uleví prostějovským řidičům, ale také lidem, kteří v okolí prozatímního pontonového mostu trpěli hlukem,“ dodal tiskový mluvčí Olomouckého kraje Tomáš Kocych.