O stavbě dopravního terminálu v ulici Újezd se mluví několik let. Aktuálně se vše chýlí do finální fáze. "Na dopravní terminál Újezd je vypracována projektová dokumentace a vydáno platné stavební povolení. V současnosti probíhá řízení o získání dotace z Integrovaného regionálního operačního programu," potvrdil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Slavnostní otevření nového autobusového terminálu na Floriánském náměstí v Prostějově -  čtvrtek 19. prosince 2019.
Terminál u lázní už slavnostně otevřeli. Podívejte se, má i extra výbavu

Újezd dostane úplně jinou tvář. "Na straně směrem k centru, bude vybudováno stanoviště s pěti zastávkovými místy na dvou nástupních hranách s bočním podélným řazením," přiblížil náměstek s tím, že na druhé straně ulice, směrem ke kostelu Milosrdných bratří budou dvě zastávková místa. 

Terminál bude zastřešený, novou podobu dostanou i komunikace. Vybudováno bude nové veřejné osvětlení, parkovací místa nebo dětské hřiště.


Nahrává se anketa ...

Terminál by měl výrazně ulevit dopravě v centru Prostějova. "Terminál bude mít obdobnou funkci pro jih a východ okresu, jako terminál na Floriánském náměstí, který byl uveden do provozu na konci roku 2019," doplňuje Rozehnal. S dokončením terminálu Újezd dojde i ke zrušení nevyhovujících zastávek v Lidické ulici.

Vizualizace dopravního terminálu na Újezdě. Ilustrativní architektonické řešení, které se bude v dalších stupních přípravy projektové dokumentace měnit.
Na Újezdě vznikne moderní dopravní terminál. A k tomu parkovací objekt

V daném prostoru následně vyroste i parkovací dům pro 132 aut. Proti jeho stavbě vznikla petice, kterou podepsalo okolo dvou set lidí. Na prosincovém zasedání jí však zastupitelstvo nevyhovělo.

Zdroj: Youtube