Hlavní dopravní uzel Určic už má téměř definitivní podobu.

"Stavba měla smluvní termín ukončení 12. října 2022. Stavaři jsou ale ve čtrnáctidenním předstihu, práce jim jde pěkně od ruky. Hotovo by mohlo být do konce září," informuje určický starosta Petr Kouřil s tím, že je s prací zhotovitelské firmy velmi spokojen.

Stavební práce na projektu, který má dva spoluinvestory – Olomoucký kraj a obec Určice dělá jedna firma.

"Kraj staví těleso komunikace, my děláme obrubníky, chodníky a místa pro parkování. Dodavatelem je firma Strabag," vysvětluje Kouřil.

Rekonstrukce a instalace závor uzavřela na týden železniční přejezd v centru Kostelce na Hané.
Neprůjezdný Kostelec: přejezd už má závory

Rozměrná kruhová křižovatka, do které se bez problémů vejdou i těžké nákladní soupravy, je už kompletně průjezdná.

"Uzavřený je pouze výjezd směrem k Dětkovicím a škole. Stavaři pracují právě na komunikaci k Dětkovicím," doplňuje starosta.

Občané Určic a také návštěvníci obce a přilehlého sportovního areálu a hřbitova už mají k dispozici nová parkovací místa, s osvětlením.

"Opravdu je to hezké. Zvláště večer, když se rozsvítí lampy, to vypadá jako ve městě a ne na vesnici. Akorát člověku chybí ta stará zastávka. I když vypadala jak vypadala, tak na ni byl člověk zvyklý," komentovala okolojdoucí žena důchodového věku.

Stavba oficiálně nazvaná Určice průtah II. etapa stála třináct a čtvrt milionu korun a z části ji pokrývá dotace ze Státního fondu infrastruktury.