Starý zdemolovaný most měl být nahrazen novým do konce letošního října.

Podle nejnovějších informací se ale tento termín posune a omezení řidičů se tak protáhne. Konkrétní datum však oznámeno není.

Na vině je podle sdělení Martina Smolky z olomouckého Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nestabilní podloží.

"Dokončení nadjezdu na silnici III. třídy z Olšan do Bystročic se zpozdí. Jedná se komplikovanou stavbu. Při demolici starého mostu se hnulo podloží, tím pádem se oproti původnímu termínu dokončení stavby o něco prodlouží," informoval Martin Smolka, s tím, že nedokáže odhadnout, jestli se bude jednat o týden, či více.

"Záleží na více aspektech. Počasí zatím stavebním pracím přeje, zdržení by tedy mělo být co nejkratší," dodal Smolka.

Provoz na D46 by to dál zhoršit nemělo

Obavy řidičů, že se omezí i provoz na D 46 nebo chcete-li hanácké dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem, by se však naplnit neměly.

"Provozu na D 46, by se stavební práce na nadjezdu dotknout neměly," potvrdil Smolka.

Někteří řidiči se opravovanému úseku vyhýbají. Alternativní objízdná trasa vede přes Hněvotín a Lutín.

„Jezdí zde několikanásobně víc aut, než je obvyklé,“ říká starosta Lutína Antonín Bábek, který si zároveň uvědomuje, že obecní silnice na takový provoz nejsou stavěné.

„Nejásáme nad tím, ale opravy u Olšan provozu do budoucna pomůžou, takže jsme schopni to skousnout,“ vysvětlil.

Expres Olomouc - Brno jezdí se zpožděním

S problémy se musí vyrovnat i některé spoje hromadné dopravy. Jedním z takových je expresní linka z Olomouce do Brna.

„V časech dopravních špiček míváme zpoždění i půl hodiny,“ potvrdil mluvčí společnosti Arriva, která tento spoj provozuje.

„Objízdné trasy v takových případech vyhodnocujeme a využíváme individuálně, na základě aktuální dopravní situace,“ dodal.

Investice ŘSD týkající se stavebních prací na připojovacích pruzích v inkriminovaném úseku D 46, přesáhnou sto milionů korun.

Vedle mnohem delších a tím pádem i bezpečnějších připojovacích pruhů, by měla podél celého dálničního úseku vyrůst i dvě stě metrů dlouhá protihluková stěna.