O mobilní telefon okradli lupiči muže, který přicházel na náměstí začátkem týdne.

„Násilníky to ovšem neuspokojilo, a jeden z nich poškozeného udeřil rukou do hlavy a pak jej ještě kopl,“ popsal prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber. Lupič i se svým kumpánem pak utekl, oběť přepadení utrpěla lehké zranění.

„K případu už se nám už podařilo shromáždit nějaké poznatky, víc však vzhledem k vyšetřování nemohu říci,“ konstatoval policejní mluvčí s tím, že dvojici hrozí až deset let vězení. Výše způsobené škody přitom nehraje příliš velkou roli.

Páteční gang dopaden

Zatímco násilníky z pondělní noci policie stíhá, v případě páteční loupeže na náměstí Spojenců má už jasno. Čtyřčlenný gang teenagerů si zde krátce před půlnocí vyšlápl na pětatřicetileté­ho muže.

„Muž mladíkům dobrovolně vydal krabičku cigaret a řekl, že peníze nemá. Ti jej vzápětí udeřili pěstí do obličeje, povalili na zem a v bití pokračovali,“ popsal útok policejní mluvčí. Jeden z agresorů přitom sebral oběti z kalhot peněženku.

„Bylo v ní třináct set korun a osobní doklady,“ doplnil Weisgarber. Mladí lupiči po loupeži uprchli, ale spravedlnosti neunikali dlouho. „Tři z nich byli už obviněni z násilného trestného činu. Čtvrtý pachatel je nezletilý,“ sdělil Petr Weisgärber.

Náměstí Spojenců - středeční pozdní odpoledne

Náměstí Spojenců v Prostějově - čtvrtek 1.6. v pozdním odpoledni

Čtenář: na náměstí Spojenců se řádí i dealuje

Prostějované považují náměstí Spojenců dlouhodobě za problémovou lokalitou. Svědčí o tom i příspěvky v internetové diskuzi Prostějovského deníku.

„V pátek večer tady byl bugr celou noc. Vyvrcholilo to kolem třetí ráno v sobotu, kdy nějaká velká sebranka odpalovala dělobuchy a vyřvávala. Třeba, že tento stát nepatří černým a podobně. Je možné že ten přepadený byl někdo z nich. Každopádně to, co se na náměstí Spojenců děje v posledních letech, to tady nikdy nebylo. Hned jak se oteplí, objeví se tu auta s dealery a neustále někdo pendluje mezi omladinou na parku a autem. Policajti jsou bezmocní. Maximálně zkontrolují doklady. Možná by pomohlo, kdyby tady bydlel nějaký zastupitel,“ komentuje situaci jeden ze čtenářů.

Náměstí Spojenců - středeční pozdní odpoledne

Náměstí Spojenců v Prostějově - čtvrtek 1.6. v pozdním odpoledni

Názor městské policie

Městská policie má jiný názor než obyvatelé lokality.

„Onen víkend jsme zde řešili jediný incident, kdy se skupinka lidí dožadovala vstupu do restaurace. Poté, co přijely hlídky městské a státní policie, tak se rozutekli. Rozhodně se nesetkáváme s tím, že by se po městě potulovaly organizované gangy a přepadaly lidi,“ uvedl ředitel prostějovské Městské policie Jan Nagy. (pam)

Náměstí Spojenců - středeční pozdní odpoledne

Náměstí Spojenců v Prostějově
SVĚTLO SVĚTA SPATŘIL NÁVRH NA REVITALIZACI NÁMĚSTÍ. VÍCE V ČLÁNKU VČETNĚ VIZUALIZACÍ: Nové náměstí Spojenců: několik hřišť, fontány a správce

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku