„Minulý rok měla akce obrovský ohlas. Festivalu se zúčastnilo na pět set lidí, a to přes teenagery až po seniory. Právě ta rozmanitost je na festivalu nejlepší. Každý si přijde na své a najde si tu něco, co má rád, ale zároveň má příležitost dozvědět se i něco nového. Chtěli bychom přeskočit laťku prvního ročníku a rozšířit množství spokojených návštěvníků," řekla manažerka projektu Eva Gartnerová.

Hned na dvou pódiích rozbalí kapely své hudební nástroje.

„Jedno z nich bude patřit interpretům, kteří zahrají od reggae až po punk. Na takzvané živé stage se představí SAURIA, P. K., Recykl beat, Jednou týdně, Pan!cká ataka či Off Axis," nastínila Eva Gartnerová.

„Pozadu nezůstane ani druhé pódium, na kterém se hudební interpretace ujme sound systém Disqotek corp z Brna, jehož repertoár bude velmi rozmanitý," popsala manažerka STARTfestu.

O zábavu se postará i bohatý doprovodný program. Malí i velcí se mohou těšit na pohádku Lotrando a Zubejda v podání společnosti Větřák z Pivína, mezi jednotlivými

hudebními vystoupeními se představí freerunová skupina Team Arboria a ladné pohyby předvede orientální tanečnice Jahanara.

„V průběhu celého dne se mohou zájemci zapojit do workshopů, které budou organizovat neziskové organizace. Lidem se představí ICM Prostějov, Ekocentrum Iris či záchranná stanice z Němčic nad Hanou," uvedla Eva Gartnerová a dodala, že návštěvníci festivalu si mohou také odnést památku v podobě fotografie, bonsaje, ručně vyráběné bižuterie či pomocí síťotisku vlastnoručně vyrobeného trička. 

Program

15.00 Divadlo Větřák, pohádka Lotrando a Zubejda

15.30 – 16.30 hodin Redy krýgl

vystoupení Team Arboria

17 – 18 hodin Pan!cká ataka

vystoupení orientální tance

18.30 – 19.30 hodin Sauria

vystoupení tým Arboria

20 – 21 hodin Recykl Beat

vystoupení orientální tance

21.30 – 22.30 hodin Jednou týdně

23 – 00.00 P.K.

0.30 – 1.30 Off Axis