„Prestižnímu zápasu bude předcházet turnaj základních škol Junior team cup v kopané, který odstartuje ve třináct hodin,“ doplnila mluvčí Úřadu Regionální rady Renata Škrobálková.

Kromě občerstvení a živé hudby zde rodiče s dětmi najdou skákací hrad, vyzkouší si malování na obličej nebo běh s pružným lanem na zádech.

„Dospělí pak mohou soutěžit o let horkovzdušným balónem,“ láká Renata Škrobálková.

Akci s názvem Vzhůru do Evropy pořádá Regionální rada, v níž zasedají politici Olomouckého a Zlínského kraje. Chtějí připomenout, že projekt rekonstrukce hřišť na sídlišti E. Beneše byl financován z Regionálního operačního programu Střední Morava, tedy z evropských peněz.

Školy, veřejnost, kluby i podnikové mančafty

Areál oficiálně funguje už měsíc.

„Od osmi do čtrnácti hodin jsou sportoviště vyhrazena školám a od čtrnácti do šestnácti hodin slouží veřejnosti. Pak na hřiště nastupují kluboví fotbalisté a večer na nich mohou hrát například podnikové mančafty,“ uvedla Vladimír Trunda ze sdružení Fotbal Prostějov, které areál spravuje.

Jeho chod přijde podle tajemníka prostějovské radnice Lubomíra Baláše zhruba na dva miliony korun. Částečně hradí provoz v rámci veřejné finanční podpory radnice a další prostředky se získávají z pronájmu hřišť. Hodina tu přijde na osm set korun, s osvětlením na devět set.

Rekonstrukce sportovišť stála šedesát milionů korun. Městskou kasu to stálo jen polovinu, zbytek uhradily dotace. Stánek na sídlišti E. Beneše nabízí zázemí se šatnami a sociálním zázemím a tribunu pro sto osmdesát diváků. Jedno hřiště je travnaté a druhé má umělý povrch. (rh)