"Rekonstrukce skončí v termínu, abychom tam mohli hrát odpovídající soutěž. Podzim už zahájíme normálně v Prostějově," potvrdil primátor František Jura (ANO).

Činovníci svazu měli připomínky

Nelíbily se jim například prostory pro novináře a VIP hosty. "Informace o možném neudělení certifikátu a podobné výhrady jsem zaregistroval. Jako úřadující místopředseda Ligové fotbalové asociace (LFA) jsem požádal vedení FAČR, aby někdo ze svazu do Prostějova přijel a řekl nám, co je špatně," poznamenal Jura.

Stavba nového fotbalového stadionu zdárně pokračuje. Fotbalisté by se měli v novém proběhnout už v polovině letošního roku. únor, 2024
Prostějov má problém. Musí řešit nedostatky pro získání certifikace stadionu

Vedení FAČR žádosti vyhovělo a na Hanou přijela několikačlenná komise. "Shodli jsme se na tom, že náš projektant postupoval podle platných regulí z ročníku 2022 až 2023. V současnosti se už zčásti postupuje podle jiných norem," vysvětlil bývalý šéf 1. SK Prostějov Jura.

S postupem do pohárové Evropy se v Prostějově nepočítá

"My stadion rekonstruujeme, nestavíme nový. Bohužel komise ze svazu postupuje podle předpisů UEFA pro stavbu nových stadionů. My ale s tím, že bychom postoupili do evropských pohárů, nepočítáme. I když by to bylo hezké," usmívá se Jura.

Studie krytého bazénu v areálu prostějovského aquaparku
Prostějovský bazén rozděluje město. Plavci žádají referendum

Rekonstrukce stadionu zahrnuje vyhřívaný trávník, novou tribunu, umělé osvětlení a lepší podmínky pro diváky.

"Zbourali jsme jednu stávající tribunu a postavili novou. Zbývající dvě tribuny zůstávají. Podmínky a požadavky pro účast ve 2. lize splníme, a s malými úpravami bychom zde mohli hrát i nejvyšší soutěž," dodal primátor.

Největším investorem rekonstrukce je město Prostějov.

Stavba nového fotbalového stadionu zdárně pokračuje. Fotbalisté by se měli v novém proběhnout už v polovině letošního roku. únor, 2024
Stadion se rýsuje. Tyčí se světla a uloženo je vyhřívání

Fotbalový stadion v Prostějově
O zásadní rekonstrukci stadionu se začalo nahlas hovořit počátkem roku 2022. V těchto dnech běží naplno. Důvodem proměny jsou požadavky České fotbalové asociace (FAČR), aby stadion splňoval přísné ligové parametry.
Projekt počítá s vybudováním nových montovaných tribun s požadovaným zázemím pro diváky a hráče nebo zmenšením zmenšením tréninkového hřiště s umělým povrchem. Součástí rekonstrukce jsou i nové rozvody inženýrských sítí. Vybudují se i retenční objekty na zadržování dešťové vody, která bude využívána pro provoz areálu. Dojde k rekonstrukci trávníku a osvětlení hřiště.
Dále budou provedeny stavební úpravy provozních budov pro zázemí fotbalového klubu, rozhodčích a mediálních pracovníků dle podmínek FAČR. Stávající tréninkové hřiště bude upraveno pro potřeby základní školy E. Valenty.
Počítá se s komunikacemi pro provoz a pěší. Součástí projektu jsou i parkovací plochy v okolí.Náklady na celý projekt by se měly pohybovat okolo 160 milionů korun a realizovat by se měl na dvě etapy. Předpokládaná investice v rámci první etapy, která bude ukončena v letošním roce, činí 72 milionů korun, bez DPH.