Už několik měsíců se podle místních s nebezpečným srázem nic neděje. Chybí tu jakékoliv zabezpečení. Představitelé Mostkovic tvrdí, že povinnost zajistit místo má ten, kdo stavbu provedl, v tomto případě tedy Povodí Moravy. Firma ale oponuje tím, že podnět k zabezpečení místa musí dát obec a to se zatím nestalo.

„Lidé mají přímo před domem prudký sráz k vodě. Je to velice nebezpečné. Když se k němu někdo přiblíží, může se s ním sesunout dolů. Už vůbec nemluvím o dětech, které si tu hrají. Je jen otázkou času, kdy se tu stane nějaké neštěstí,“ varoval Rudolf Tesárek z Mostkovic. Podle něj by se zastupitelstvo Mostkovic mělo postarat o to, aby byl kraj silnice zase bezpečný.

„Podle stavebního zákona má povinnost místo zabezpečit ten, kdo stavbu realizoval, což je povodí Moravy. Pokud někdo z lidí bude chtít, dáme mu pás fólie a může úsek označit,“ prohlásil zastupitel obce Pavel Ošlejšek.

Povodí Moravy se brání. „Chránit občany je povinností obce. My nejsme povinni provádět na tomto území žádné úpravy. V tomto případě nás obec na možné nebezpečí ani neupozornila. Pokud by se tak stalo, budeme se tím samozřejmě zabývat,“ řekl mluvčí Povodí Moravy David Fína.

Problém je ale v tom, že společnost musí mít ke břehu volný přístup. „Například v Brně, kde jsou podél cyklostezek břehy, jsme namontovali odnímatelné zábradlí. Cyklistům teď nehrozí nebezpečí a my se k vodě bez problémů dostaneme,“ nastínil možnost zabezpečení břehu Fína.