Akce proběhne stejně jako letos v květnu na Severní obslužné v Prostějově, která bude uzavřena od 9.00 do 19.00 hodin. Následuje volné bruslení a registrace zájemců o start v závodech.

Vyvrcholením Sportovního dne bude závod na 10 a 21 kilometrů. Samotné soutěže odstartují ve 13.00 hodin.

Novinkou soutěží bude závod maminek na bruslích s kočárkem.

Letošní ročník je mnohem víc směřován sportovním směrem.

„Už v minulém a letos v květnu přijela spousta in-linových závodníků z celé republiky a očekáváme je i teď. Na sobotní odpoledne zveme všechny, kteří mají ke kolečkovým sportům kladný vztah. Závodit samozřejmě nikoho nenutíme, ale byli bychom moc rádi, kdyby lidi překonali zbytečný ostych a přišli si parádně zabruslit. O tento sport skutečně zájem je, zájemců o bruslení narůstá a máme z toho jako pořadatelé upřímnou radost. Očekáváme okolo stovky závodníků a možná i víc rekreačních bruslařů. Snad vyjde počasí a u lidí vyhraje touha po zdravém pohybu nad pohodlností či zbytečnou stydlivostí,“ věří pořadatelé.

Každému zájemci o účast je doporučeno vzít si sebou povinnou ochrannou přilbu, chrániče na lokty i kolena, rukavice, občerstvení a dobrou náladu.

Jaký čeká účastníky a návštěvníky doprovodný program? Pravděpodobně zorbing, hudební doprovod, občerstvení a HELIA SPORT jako prodejce kolečkových brusli s možnosti zapůjčeni a poradenstvím.

Záštitu na těchto závodech převzal starosta města Miroslav Pišťák.

PROPOZICE KE SPORTOVNÍMU DNI KE STAŽENÍ ZDE.


Jaroslav Karibský
Adrenalinsport klub Prostějov