Ani kino, ani společenský sál: nakonec se z ní stane centrum komunitních služeb.

Co konkrétně to bude znamenat pro místní však zatím zcela jasné není.

„Sociální služby zde bude nabízet třeba organizace Člověk v tísni,“ prozradil sice starosta, využití však neupřesnil.

Konkrétnější byla ředitelka olomoucké pobočky Člověka v tísni Kateřina Dobrozemská.

"Budeme mít ze strany obce Konice umožněno využívat v komunitním centru konzultační místnost jako zázemí pro naše sociální služby, tedy terénní programy a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, v rámci těchto služeb je možné řešit i dluhovou problematiku," prozradila.

Objekt využije i konická charita

Další organizací, která by se na využití měla podílet, je konická charita.

„Věnujeme se pomoci seniorům. Využili bychom poskytnutý prostor k poradenství,“ uvedl její ředitel Marek Navrátil. Ovšem s tím, že konečné využití je stále v rovině debat.

Sokolovna je nyní rozestavěná, příští rok by měla být hotová.

Nicméně Marek Navrátil naznačil, že by v sokolovně mělo mít zázemí i dluhové poradenství. Konicko nevyniká vysokým počtem exekucí, platy zde se však řadí k nízkým. Záměr o využití sokolovny jako místa se zázemím pro sociální služby se objevoval v médiích už někdy v letech 2015 a 2016.

Lepší, než aby budova chátrala

V minulosti se objevily i názory na to, že by se ze sokolovny měl stát sál pro velké kulturní akce, kterým město nedisponuje, nebo kino, které již v Konici také není. Nakonec však získal podporu záměr na vybudování právě komunitního centra.

„Je to určitě lepší, než aby nebyl objekt nijak využitý. Několik let se v budově nic neděje. Proti plánu tak nic nemám a čím dřív se se současným stavem něco udělá, tím lépe,“ poznamenal zastupitel Petr Krejčí.

"Snahu města vybudovat zázemí pro sociální služby hodnotíme velmi kladně," uvedla pak Kateřina Dobrozemská.

Práce na sokolovně se řadí k největším investicím Konice.

„Stavba má rozpočet asi dvacet milionů korun bez daně, s víceprácemi to může být kolem 25 milionů,“ upřesnil starosta města.