„Vzniknou v ní tolik potřebné místnosti pro masáže, relaxaci, klubové prostory a sky boxy,“ informoval Antonín Zajíček, šéf odboru rozvoje a investic prostějovského městského úřadu.

Ve sportovní svatyni užívané kupříkladu špičkovými týmy prostějovských basketbalistů či volejbalistek přibude také ubytovna pro sportovce.

Zajíček vysvětlil, proč se hala musí přestavovat. „Budova byla postavena v roce 1985 a ač je vlastní sportovní hala svou velikostí a provedením nadčasová, již od zahájení provozu v ní chybí odpovídající zázemí,“ sdělil.

Podotkl, že proto byly už v minulých letech vybudovány dvě nové šatny. „Ty stávající jsme zároveň zrekonstruovali,“ zmínil se Zajíček.

Stavební činnost ve Sportcentru přijde na osmnáct milionů korun. Osmdesát procent pokryje dotace, zbytek zaplatí město. Na hale pracují zaměstnanci firmy Pozemstav, které velí prostějovský radní Zdeněk Peichl (ODS).

Dokončení prácí se plánuje na listopad letošního roku. Není bez zajímavosti, že dostavbě Sportcentra pomůže i slušná porce z medvěda. Ze státního rozpočtu se totiž na sklonku loňského roku podařilo urvat na tento účel celých pět milionů korun.