Už teď platí při zápasech prostějovských volejbalistek a basketbalistů bezpečnostní omezení pro mobilní tribuny. „Já jsem rozhodl, že jedna část se roztahovat nebude vůbec a u té druhé neroztahujeme dvě horní patra. Nechci, aby se někomu něco stalo, a to už opravdu hrozí," zdůraznil ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd.

„Ty staré tribuny jsou tady přes třicet let. Jejich technický stav a hlavně bezpečnost už naprosto neodpovídá normám. Výměnu za nové jen vítám," řekl ředitel Sportcentra DDM Ivan Nedvěd.

S ním souhlasí také náměstkyně prostějovské primátorky Alena Hemerková z Pévéčka: „Nám jde o to pořídit lehké, teleskopické tribuny, které budou hlavně lehce srolovatelné a jednoduše manipulovatelné. A důležitá je i bezpečnost."

Nové tribuny přinesou také větší pohodlí pro návštěvníky prostějovského Sportcentra. Dřevěné lavice nahradí klasické sedačky. „Kapacita bude stejná, ale pohodlí bude větší. Dlouho jsme uvažovali nad sedačkami, jestli dát nějaké čalounění, ale nakonec jsme se rozhodli pro klasické plastové sedačky," popisovala Alena Hemerková.

Peníze na ně pak půjdou přímo z rozpočtu města. „Dělali jsme si rešerši mezi asi osmi firmami, které tribuny u nás dělají a částka 6,45 milionů odpovídala průměrné ceně. Teď proběhne soutěž a tam se cena zpravidla ještě sníží," myslí si Alena Hemerková.

Nové tribuny vítají také největší kluby, které jsou ve Sportcentru doma, a to volejbalové Agelky a basketbaloví Orli.

„Nyní jsou tam fanoušci strašně namačkaní, takže pokud budou ty tribuny nové, tak my to jen vítáme. Byli bychom za ně opravdu rádi," přiznal trenér volejbalistek Peter Goga.

Tento názor sdílí také sportovní manažer basketbalistů Petr Fridrich: „Jsme velmi potěšeni. Hala si to určitě zaslouží. Zaslouží si to i fanoušci. Budeme jenom rádi, že se prostředí tady zlepší."

„Nové tribuny se budou ale využívat při všech akcích pořádaných ve Sportcentru. Výhodou bude, že se rozloží třeba jen jedna. Pořadatel nám jen nahlásí předpokládaný počet návštěvníků," vysvětlovala Alena Hemerková.

Podle náměstkyně primátorky by měly nové tribuny sloužit divákům už od dubna. V zadání zakázky je pak také ekologická likvidace, těch starých.