Policisté aktuální stav nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

„Náš útvar Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zpravidla nesděluje, zda se nějakou konkrétní věcí zabývá, či naopak nezabývá,“ odpověděl na přímý dotaz Deníku tiskový mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Společnosti Lesy ČR, Česká pošta a ČEZ zaslaly v olympijském cyklu 2012-2016 na podporu českých olympioniků 120 milionů korun. Nestalo se tak ale přímo, ale prostřednictvím akciovky Česká sportovní, která patří Miroslavu Černoškovi. Jeho akciovka si z tohoto koláče ukrojila pořádné sousto ve formě provize čítající 28 milionů. Podobné desátky si Česká sportovní ponechávala i u dalších obdobných smluv.

Finanční toky zajímají i ministerstvo.

"Lesy ČR ani Ministerstvo zemědělství, jako jejich zakladatel, nemohou ovlivnit smluvní vztahy mezi třetími stranami, nicméně v případě smlouvy o reklamě a propagaci, kterou Lesy ČR uzavřely v roce 2012 s Českou sportovní a.s., která byla pověřena a oprávněna uzavřít smlouvy s generálními a oficiálními partnery Českého olympijského týmu v letech 2009 až 2016, využije Ministerstvo zemědělství své zákonné právo a požádá dozorčí radu podniku o poskytnutí informací v dané věci," informoval Deník Vojtěch Bílý, tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství.