"Zakládáme oficiální Fan Club Sparty za podpory letenského klubu. Ustavující schůze by se měla konat začátkem července," prozradil Deníku Martin Ošťádal, budoucí předseda klubu FCS.

| Video: Youtube

Popularita letenského klubu má na Hané dlouhou tradici. Na zápasy úřadujících mistrů jezdí pravidelně výpravy z Konice, okolí Plumlova nebo Prostějova. "Spojili jsme se s lidmi z Konice i Prostějova. Aktuálně máme 37 zakládajících členů," potvrzuje sparťan z Krumsína.

| Video: Youtube

Jediný fanklub Sparty v kraji byl doposud v Lipníku nad Bečvou. "Budeme teprve druhým oficiálním FCS v Olomouckém kraji. Máme přislíbeno, že se na ustavující schůzi dostaví předseda FCS Svatopluk Kunert, který možná doveze i nějaké vrcholné funkcionáře klubu," uvedl dále Ošťádal.

Krumsín je tečkou na mapě, ale důležitou

"Byly hlasy, že by si založili vlastní FCS v Prostějově i Konici. Domluvili jsme se ale, že bude lepší, když se všichni spojíme, abychom disponovali větší členskou základnou," vysvětluje předseda, proč právě Krumsín, s tím, že na oficiálních vlajkách budou uvedeny všechny tři obce.

První výjezd bude za humna

"První výjezd našeho FCS by měl být na utkání 1. SK Prostějov - Sparta B, začátkem srpna. Jedná se o 3. kolo druhé ligy," se smíchem uzavírá Martin Ošťádal.Celkově je v České republice 65 poboček FCS.

V Olomouckém kraji zatím jediná v Lipníku nad Bečvou. Ve Zlínském kraji dvě – v Bystřici pod Hostýnem a Uherském Brodu. Jihomoravský kraj má pobočky čtyři – Hodonín, Kunštát, Strážnice a Velké Opatovice. V Moravskoslezském kraji, baště ostravského Baníku, není ani jeden.