V obcích tak přibývá prázdných výloh hostinců a zároveň i ubývá společenského života.

"Dnes je prostě podivná doba. Lidé do hospod a obecně do společnosti přestávají chodit, ani na kulečník nezajdou," kroutí třeba hlavou starosta Rozstání Jiří Szymsza.

Není to tak dlouho, co obě tamní hospody vypadaly opuštěně. Jak to ale vypadá, s vypětím sil se v Rozstání dají věci do pořádku.

"Jedna funguje, druhou jsme letos koupili. V současné době je uzavřená, pak zde budou mít hasiči klubovnu s čepem. Nyní zde vyměňujeme okna a dveře, obecně budovu zkulturňujeme," řekl starosta k objektu, který se nachází blízko obecního úřadu směrem na Otinoves. Podobně se obec stará i v Bedihošti.

"Máme obecní hospodu, kterou budeme pronajímat. Řešili jsme zde kompletní rekonstrukci a byl vyhlášený záměr na pronájem. V srpnu nový nájemce otevírá," uvedl starosta obce Jiří Zips.

"V každém případě se snažíme obecní hospodu zachovat," zdůrazňuje Zips.

A dlouho čekali a stále ještě čekají na znovuotevření hostince v Bukové.

"Kvůli EET se rozhodl majitel zavřít hospodu, je to už tak rok. Nyní sice máme nového majitele hospody, teprve ale upravuje, stále neotevřel," vyjádřil se k situaci starosta Milan Kolísek.

Oslovení hostinští si v poslední době stěžují na některé věci. Některé z nich pak jsou důvodem k tomu, aby svůj hostinec na obci uzavřeli.

"Přes devadesát procent zákazníků kouří. Zákaz kouření v hospodách je špatný krok, předpokládám, že budu muset zavřít,“ poznamenala třeba Hana Zavadilová provozující hospodu ve Stařechovicích. K ní se přidaly i další hlasy a to jak z obcí, třeba z Horního Štěpánova či Čelechovic, tak i ze samotného Prostějova.

Situace na venkově a v Prostějově je však v jedné věci jiná. Zatímco ve městě nejsou nyní k sehnání téměř žádné hostince a restaurace k pronájmu, nezájem o jejich provozování naopak ilustruje pestrá nabídka z okolí Prostějova. Třeba ve Ptení se nedaří podle starosty Jiřího Porteše udat tamní hostinec už roky. A takových míst jsou desítky.

"Obecně u hospod a restaurací na venkově se v dnešní době nedá hovořit o lukrativní koupi, částečně i kvůli zákazu kouření. Pokud tedy podnik není zaběhlý a nový majitel si pouze nepřebere s pár opravami restauraci od předchozího, tak je zájem minimální," sdělila pro Deník realitní makléřka Daniela Krajčovičová.