Osoba Ivana Čecha byla s prostějovským kinem spjata dlouhé roky. Od 1. ledna 2017, kdy vznikla samostatná příspěvková organizace KINO METRO 70, a došlo tak k zásadní organizační změně, se stal podle mínění nového vedení nadbytečným.

Výpověď mu dala nová ředitelka Barbora Prágerová.

"Náplň práce Ivana Čecha spolu s další agendou vyplývající z nově vytvořeného místa ředitelky vykonává od ledna 2017 nově jmenovaná ředitelka, jeho pozice je tedy nadbytečná," komentovala Prágerová.

Čech: Výpověď považuji za mstu

Samotný někdejší programový pracovník Ivan Čech však má na celou věc jiný názor.

"Výpověď považuji za jednoznačnou mstu. Doufám, že si voliči uvědomí, kdo se na mém vyhazovu podílel a zohlední to při svém rozhodování,“ okomentoval Ivan Čech.

Soud mu dal za pravdu a minulou středu ve svém rozsudku oprávněnost výpovědi zpochybnil.

„Soud vycházel zejména z té výpovědi, kterou pan Čech převzal, a v této výpovědi je pouze napsáno, že práci, kterou vykonával pan Čech, bude nadále vykonávat ředitelka žalované strany. Pokud tu pracovní náplň přebírá jiný zaměstnanec, tak soudní praxe dovodila, že to není pravým důvodem pro výpověď z pracovního poměru pro nadbytečnost,“ odůvodnil verdikt předseda senátu Věroslav Řezáč.

S rozsudkem nesouhlasíme, říká ředitelka kina

Samotná Barbora Prágerová ze zdravotních důvodů u soudu osobně nebyla a vše řeší s právníkem, jenž zastupuje ve sporu příspěvkovou organizaci.

"V tuto chvíli vám toho moc neřeknu. Krátce jsem mluvila s naším právníkem, který mě seznámil s výsledkem a dále jsme to nerozebírali. Vše budeme řešit v tomto týdnu. S rozsudkem se ale neztotožňujeme, nesouhlasíme s ním a podnikneme náležité právní kroky," vyjádřila se pro Deník Barbora Prágerová, která dodala: "Z našeho pohledu jsme výpověď podali řádně a oprávněně."

KINO METRO 70 Prostějov, příspěvková organizace vznikla začátkem loňského roku. Jejím zřizovatelem je Statutární město Prostějov.