„Máme z toho obrovskou radost. Na zastupitelstvu jsme už odkup schválili, teď jsme jen čekali na rozhodnutí valné hromady České unie sportu," uvedl místostarosta Kostelce František Horák s tím, že v nejbližší době podepíše vedení města kupní smlouvu.

„Postup bude následující. Co nejdříve podepíšeme kupní smlouvu a požádáme o přepis na katastrálním úřadě. Pak oslovíme vhodného projektanta, se kterým prodiskutujeme nejvhodnější řešení oprav," vysvětlil místostarosta.

Právě nutná rekonstrukce bude další z investic, které vedení města bude muset do sokolovny vložit.

„Pro letošní rok jsme si z rozpočtu města vyčlenili na sokolovnu jeden milion korun. Část z toho poputuje na splátku koupě, část na energie a zbytek poputuje na první opravy. Nevím, kolik toho ještě letos stihneme, ale rádi bychom opravili sociální zařízení a obslužný bar, aby tam už v lednu mohly proběhnout první plesy," popsal letošní plány místostarosta Kostelce na Hané František Horák.

Po víkendu si oddechne i většina obyvatel Kostelce, kterým na budoucnosti sokolovny velmi záleželo.

„Můj dědeček i maminka stáli za stavbou sokolovny. Pocházím ze sokolské rodiny a tak jsem dění kolem toho nesl velmi těžce," vyjádřil se Josef Dolivka z Kostelce.

Město bude nyní sokolovnu splácet České unii sportu příštích patnáct let v pravidelných ročních splátkách.

„Valná hromada schválila odprodej a dohodla se s vedením města na pravidelném splácení částky kolem dvou set dvaceti tisíc korun ročně. Zároveň se členové valné hromady dohodli na finanční podpoře kosteleckých sportovních klubů, které fungují pod hlavičkou České unie sportu a přispějí jim částkou sto pětatřiceti tisíc korun," doplnila mluvčí České unie sportu Lenka Angelika Tichá.