Na pódiu se ve zpěvu střídali Viktor Sodoma a Karel Kahovec, vše z ústranní pak sledoval i Petr Novák, jehož figurínu kapela vozí s sebou na koncerty.

Kromě Novákových skladeb zazněly i písně od skupiny Flamenga i Matadors, ve kterých současní zpěváci Kahovec a Sodoma dříve působili.

Obě osobnosti českého bigbítu nebyly na Plumlově poprvé.

„Dřív několikrát vystupovali na zámku, kde se dělávalo setkávání fanklubu Petra Nováka. V Plumlově jsou tak podvanácté možná potřinácté,“ řekl správce kempu Žralok Petr Piňos.

Ten si se zpěváky vybudoval velké přátelství a Kahovec se Sodomou zde vystupují pravidelně.

„Měli jsme kdysi vystupovat v jiném kempu, ale tam nás nechtěli a tak nás vzali sem do Žraloka. Od té doby býváme tady, vždycky tady máme slušnou návštěvnost. Máme tady chatičky, je to tady krásné,“ pochvaloval si Kahovec.

I návštěvníci si páteční noc užívali. Prakticky od první písničky se lidé pod pódiem zapojovali do tance. A občas publikum ukázalo své pěvecké kvality.

„Na Moravě vždycky zpívají líp než v Čechách,“ chválil z pódia plumlovské publikum Kahovec.

Ten se spolu s kapelou staral o velkou pohodu, která v kempu vydržela až do pozdních večerních hodin.

„Je to klasika, bez toho nemůžeme žádný rok být,“ říká jeden z návštěvníků Josef Novák, který v Prostějově vede Country Line Dance Club Josefina.

„Je to muzika našeho mládí. Je to podobně rytmické jako náš country line dance,“ dodal Novák.

Mnoho dalších fanoušků bigbítu dorazilo z prostějovského okolí.

„Přijeli jsme dnes večer do kempu poprvé. Je to skvělé, lidi se baví. Vždycky se tančí až nakonec, tady ale tančí už od začátku, je to paráda,“ neskrývala nadšení Jana Němečková z Olomouce