Malé děti sází malé stromy. "První čtyři stromky rybízu jsme společně s dětmi zasadili ještě na podzim roku 2019. Další pokračování přerušila pandemie a tak jsme se po dlouhé době mohli sejít až dnes," sdělila ředitelka Yvona Andělová, ředitelka DPS Soběsuky.

Neděle na plumlovské přehradě - 9. května 2021
Jarní sluníčko proměnilo plumlovskou přehradu v promenádu. Podívejte se

Babičky vítaly děti potleskem. Příchod dvanáctičlenné skupiny brigádníků z Prostějoviček vnesl do jednotvárného života seniorů osvěžení.

"Děti sem jezdí rády. Zvláště dnes je to pro ně den plný setkání. Po předlouhé pauze mohly do školky i mladší děti a bylo vidět, jak jsou rády, že se zase vidí s kamarády," popisovala jedna z učitelek Petra Pazderová.

Nová letošní atrakce v podobě elektroautíček se těší u dětí velké oblibě.
Maličký Mercedes, Audi nebo Ford vozí děti ve Žraloku. Podívejte se

Dlouhodobá spolupráce svědčí oběma stranám.

"My sem do Soběsuk jezdíme pravidelně. Vždycky babičkám a dědečkům při nějaké příležitosti zapíváme nebo předneseme básničky. Dnes pro změnu sázíme keříky rybízu," doplnila Petra Pazderová s tím, že v Prostějovičkách mají v mateřské škole celkově dvaatřicet dětí.

Výsadba rybízové aleje se v DPS Soběsuky mohla uskutečnit díky okresnímu vítězství ve společném projektu Deníku a dm drogerie. Soběsuky byly jedním z devětašedesáti oceněných domovů.

Na Den vítězství se mnoho turistů vydalo na Velký Kosíř, 8.5. 2021
Na Kosíř vyrazili lidé pěšky, na kole nebo koňmo. Podívejte se