„Rada zvolením paní Palacké potvrdila výsledek výběrového řízení komise, v níž byli kromě zástupců města také naprosto nezávislí členové,“ uvedl plumlovský starosta Adolf Sušeň s tím, že budoucí ředitelka má praxi i zkušenosti.

Sama Palacká své budoucí působení v nové funkci nechce zatím komentovat. „Nezlobte se, ale vyjádřím se až po oficiálním jmenování,“ řekla s tím, že by k němu mělo dojít v pondělí 1. prosince.

„Neznám další kandidáty na tento post, ale myslím si, že zvolení Věry Palacké je jedna z nejlepších možných variant,“ konstatoval Marek Otruba, který společně s dalšími třemi členy zastupitelstva z opoziční KDU-ČSL proti odvolání bývalé ředitelky protestoval.

„Stále však trvám na tom, že rada města odvolala Marcelu Funkovou bezdůvodně. Je to odplata těm, kteří nesouhlasí se všemi rozhodnutími rady,“ poznamenal Otruba.

Odvolaná ředitelka Marcela Funková zůstává i nadále zaměstnancem domova pro seniory. „Teď bude záležet na nové představené, zda mi nabídne vhodné pracovní místo. S paní Palackou jsem se párkrát setkala, když se dojednávala práce dobrovolníků v našem domově. Zdá se mi jako schopná žena,“ zmínila se Funková, která před několika dny podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Pro pomluvu. „Někdo roznáší určité zvěsti o mém odchodu. Naprosté nesmysly, které si rozhodně za sedm let tvrdé práce pro domov nezasloužím,“ vysvětlila.

Vedení Plumlova stále tají důvody odchodu Marcely Funkové. Spekuluje se o tom, že jde o politické boje mezi vládnoucími stranami (ODS a KDU-ČSL). Pravé příčiny nejspíš nezná ani sama Funková.