Ještě nedopadly poslední vločky krátké sněhové přeháňky a operační důstojník prostějovských policistů již zaznamenal dvě nehody. „Řidiči jako obvykle nepřizpůsobili rychlost stavu vozovky a bourali,“ uvedl. Jak dodal, nehody se zatím obešly bez zranění.

K jedné z nich došlo přibližně o půl čtvrté ve směru z Mostkovic do Plumlova nedaleko pláže u Lázníčků. Řidička na kluzkém povrchu dostala smyk a vjela do protisměru, kde se střetla s osobním automobilem. Doprava byla v tomto úseku asi na čtyřicet minut zcela zablokována.

„Lze ale předpokládat, že ve zbytku dne ještě k nějakým dalším dopravním nehodám dojde,“ dodal policista.

Podle vlastních vyjádření byli silničáři na situaci připraveni lépe než neopatrní řidiči. „Všechny naše vozy vyjely, věříme, že situaci zvládneme,“ informovala Marcela Vychodilová, dispečerka zimní údržby prostějovské Správy a údržby silnic jih.

Jak doplnil její konický kolega Ladislav Jančík, podle údajů zmeteorologické družice přešla oblačnost přes Vysočinu a dalo se předpokládat, že se na Prostějovsku dlouho nezdrží. „Také všechna naše auta vyrazila sypat, situaci máme pod kontrolou,“ doplnil Jančík.