Všechny silnice na Prostějovsku pokryl dnes ráno sníh. Napadlo jej pět až deset centimetrů. V souvislosti s tím řešili prostějovští policisté od osmi ráno do deseti hodin dopoledne tři dopravní nehody.

"Na zasněžených silnicích se včera dopoledne bouralo celkem třikrát. Jedna z nehod se stala na patnáctém kilometru dálnice směrem na Brno, druhá na dálnici směrem z Vyškova do Prostějova a třetí v Brodku u Prostějova. Všechny střety se obešly bez vážnějších zranění, celkovou škodu odhadujeme na sto sedmdesát tisíc korun," uvedla za prostějovské policicsty Marcela Nadymáčková.

Správci silnic byli ráno se všemi stroji v terénu. Cesty jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. "Pod protivanovským kopcem uvízl autobus FTL. V tuto chvíli je však už silnice ve směru na Boskovice zcela průjezdná," sdělil dispečer prostějovských silničářů Stanislav Liška s tím, že podobné problémy byly i na jihu regionu v Brodku u Prostějova v kopci ve směru na Želeč.

"Mezi Hradiskem a Oklukami stál ráno kamión, situaci jsme operativně vyřešili. Nyní, tedy kolem půl jedenácté už žádné problémy hlášeny nemáme," dodal dispečer konických silničářů Ladislav Jančík.

Silnice na Prostějovsku jsou mokré a sjízdné. Na Konicku musejí řidiči počítat s rozbředlým sněhem na cestách.