Situace se začala uklidňovat před desátou hodinou ranní. Vlaky směrem na Olomouc i Brno odjížděly z prostějovského hlavního nádraží bez zpoždění, stejně jako linkové autobusy a jezdila i městská hromadná doprava.

Komunikace jsou pokryty souvislou vrstvou uježděného sněhu, ale jsou sjízdné. Ulicemi jezdí i technika odklízející chodníky.Sníh vykreslil ve městě ladovské scenérie.

"Je to krása. Člověk na to u nás není moc zvyklý. Tady prakticky nikdy sníh není. Teď najednou taková nadílka a vypadá to, že se i nějaký čas udrží," komentovala Jana Hudečková na náměstí T. G. Masaryka. Oku lahodící scenérie vytvořila sněhová pokrývka i v biokoridoru Hloučela

Půjčovna bruslí u kluziště na prostějovském náměstí. 15.12. 2022
Za dvě kila? No, nekup to! Z půjčovny u kluziště v Prostějově mizí brusle

Dálnici D46 z Prostějova do Olomouce zablokovaly kolem šesté hodiny kolony kamionů uvízlých ve stoupání před Olomoucí. Řada aut se natáhla až k Prostějovu. Situaci později dále zkomplikovala nehoda.

Problémy měli i lidé využívající železniční a autobusovou dopravu. Na prostějovském hlavním nádraží se ráno čekalo na vlaky okolo hodiny, zpoždění měly i linkové autobusy.

"Pracuji v Olomouci, chtěl jsem jet rychlíkem v osm hodin, ale pořád stojím na nádraží," sdělil Deníku Lukáš Nesvadbík z Prostějova.

VIDEO: Hlavní nádraží v Prostějově v pátek ráno

Zdroj: Lukáš Nesvadbík

Dálnice D46 ve směru na Olomouc stála i před devátou hodinou u Olšan, kolona se táhla až do Prostějova.

"Jel jsem ráno do Olomouce. Vzal jsem to na Vrbátky, najel na dálnici u Olšan, ale po pár metrech jsem zůstal stát a stojím pořád," hlásil krátce před devátou ranní Adam Koláček.