Novodobý sňatkový podvodník se podle jejích slov dopouští majetkové trestné činnosti a má na svém kontě případy podvodů, krádeží, zpronevěry nebo neoprávněného držení platebních karet.

„Vybírá si svobodné nebo rozvedené nezadané ženy, kterým nabízí vztah. Získává si je příjemným a laskavým vystupováním, nekouří a nepije alkohol,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Se svými oběťmi se podvodník seznamuje prostřednictvím internetu, a to zejména na internetové adrese www.lidé.cz.

„Po seznámení využije důvěřivosti žen a pak je připraví o veškeré úspory a majetek,“ podotkla mluvčí.

Mezi záliby sňatkového podvodníka patří výherní sportovní sázení, mobilní telefony a značkové oblečení. Dbá na svůj vzhled a chodí oblečený podle současné moderní pánské módy.

„Předběžný souhlas s jeho zadržením vydalo pražské státní zastupitelství, ale po pachateli pátrá i služba kriminální policie v Praze, obvodní oddělení v Přerově, Žamberku a Berouně,“ uvedla mluvčí.

Popis pachatele

Muž se jmenuje Igor Šmahovský, je silnější postavy a vysoký 170 – 175 centimetrů, má 37 let. Mluví plynule slovensky.

Má nakrátko ostříhané vlasy tmavě hnědé barvy, hnědé oči, udržovanou bradku ve spojení s knírkem, někdy si ji ale odstraňuje holením.

Na pravé ruce má vytetovaný ornament ve tvaru medúzy.

Informace o jeho pobytu přijme jakákoliv policejní služebna a lidé se mohou telefonicky obrátit na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 778 701, nprap. Rostislav Legát.