Chodci ušli mezi 5 a 50 kilometry, dle zvolené trasy. Na své si přišli i majitelé horských a silničních kol. Celkem měli na výběr z devíti tras. Nejkratší měřila pouhých 9 kilometrů. Naopak 176 kilometrů dlouhá štreka účastníky zavedla až na Praděd a navíc se u ní měřil čas, takže první dva navrátilci získali pohár.

„Nejrychleji trasu zvládli Jaroslav Řeháček a Marcel Boháč z Boskovic, kteří přivezli razítko z Pradědu za 6 hodin a 6 minut,“ prozradil za organizátory Zdeněk Balcařík.

Ušatá cena byla tradičně přichystána i pro nejrychlejší cyklistku, ale žádná žena si na toto dobrodružství tentokrát netroufla.

Cyklisté nejčastěji volili 27 kilometrů dlouhou trasu přes Kostelec na Hané, Bělecký Mlýn a Velký Kosíř. Pro delší zážitek se rozhodl František Picek, který přijel z Prostějova na handbiku.

„Jsem tu poprvé. Pojedu přes Dub nad Moravou, takže 38 kilometrů,“ svěřil se Deníku.

V pohánění kola mu pomáhá baterie. Jakmile se vybije, musí se spolehnout jen na své ruce. Od cestování ho to však neodrazuje.

„Nedávno jsem byl na Pradědu. Jel jsem z Ovčárny nahoru a zpátky do Losin,“ vzpomněl na dobrodružství, které absolvoval s partou vozíčkářů.

Akce se zúčastnilo 991 lidí, z toho 210 pěších turistů. Nejmladším účastníkem byl vyhlášen Mireček Dadák z Bedihoště. Narodil se letos 20. ledna a na pětikilometrové trase se vezl v kočárku.

„Velký obdiv si zaslouží nejstarší účastník, kterým se stal stejně jako před rokem Jaroslav Punčochář. Přestože letos 1. května oslavil 90 let, přijel k nám na kole 13 kilometrů z Kelčic, objel si trasu 38 kilometrů a zase jel na kole domů,“ doplnil Balcařík.