Smržický obecní úřad je dominantou středu obce. Hned vedle něj po levé straně stojí dům, který byl na prodej. "Rozhodli jsme se, že ten objekt koupíme. Na poslední chvíli se nám podařilo zvrátit prodej jinému zájemci," prozradil Deníku smržický starosta Aleš Moskal (ANO 2011).

Jednopatrová stavba stála obecní kasu bez sto tisíc tři miliony korun. "Plánujeme na tom místě stavbu komunitního domu pro smržické seniory. V současnosti nemají žádné zázemí a to na tak velkou obec jakou jsme není optimální stav," komentuje starosta Moskal.

Co všechno by mělo komunitní centrum déle žijícím občanům nabídnout? "Všechno je otázkou vývoje ekonomiky a financí. Nějakou představu už máme. Chtěli bychom, aby tam vznikl denní stacionář, případně nějaké malometrážní byty, jako mají vedle v Čelechovicích," zamyslel se Aleš Moskal a dodal: "Musíme vypsat nějakou architektonickou soutěž. Ať projektanti ukáží, co všechno bude vlastně možné."

Kdy se začne stavět se ještě neví. Momentálně je vše ve fázi příprav. Jedinou jistotou je, že dům a pozemek, na kterém by mělo komunitní centrum už je v majetku Smržic.

Bývalý hotýlek na Husově náměstí v Prostějově. Stav k 17. dubnu 2019
Blýská se zdevastovanému hotýlku na Husáku na lepší časy?
Dosluhující silnice na Větřák u Slatinek
Odříznuté Slatinky plánují chodník na Větřák