Chybět však nebudou ani šelmy. S nimi pracuje právě Hynek Novák a podle jeho slov mají čísla například se lvy nebo medvědy úspěch. Někdy ovšem zaplacený krví.

„Jednou jsem byl například při pohybu moc rychlý, lev se lekl a ohnal se tlapou. Trefil mě do ruky, kterou jsem si pak chtěl od krve utřít do pilin. Ještě jsme ale měli předvést několik kousků a tak jsme to dohráli. Sklidili jsme tehdy potlesk vestoje," říká cvičitel šelem. I s nimi má cirkus asi osmdesát kusů zvířat.

Viděli jste na náměstí procházku cirkusových slonů a pořídili jste fotku? Pošlete nám ji do redakce na email: redakce.prostejovsky@denik.cz, rádi ji otiskneme.

Po domluvě na trénink zvířat

Kromě představení a prohlídek zvěřince mají však lidé i další možnost poznat, jak vypadá život cirkusu. Mohou se totiž po domluvě přijít podívat na tréninky zvířat.

„Diváci pak vidí, že opravdu k žádnému nešetrnému chování vůči zvířatům nedochází. Cvičení totiž je především o velké trpělivosti a plné kapse pamlsků. Pokud třeba pracuji se lvíčaty, tak to chce plno masa. Když něco udělají, dostávají odměnu. Musí se na tréninky a představení těšit," vysvětluje Hynek Navrátil.

Cirkus do Prostějova přijel na začátku týdne z Kolína. Cestuje ale po celé Evropě a také má i zahraniční umělce.

„V tomhle jsme jedním z mála cirkusů. Některé si chtějí odehrát ve své vlastní režii, to je ale téměř nemožné. Diváci jsou totiž náročnější a chtějí něco zažít. U nás tak vystupují lidé z Polska, Německa, Maďarska či Kolumbie," zve návštěvníky na představení Hynek Navrátil.

Cirkus ve městě bude do neděle a včetně středy odehraje pět představení. Ve čtvrtek a v pátek se bude konat od pěti hodin, v sobotu začíná ve čtyři odpoledne a v neděli v jedenáct hodin dopoledne. Cirkusový stan bude do neděle stát naproti bývalému Intersparu v Plumlovské ulici.