„O měsíc dřív jsme letos zlevnili téměř veškerý sortiment od textilu a obuvi až po kosmetiku. Slevy se pohybují v rozmezí od třiceti do devadesáti procent,“ potvrdila zástupkyně vedoucí prodejny se značkovým sportovním oblečením na náměstí T. G. Masaryka Petra Kristová.

Jak dodala největší zájem ze strany nakupujících je o zboží s devadesátipro­centní slevou. „Lidé by neměli s nákupy otálet. Toto zboží jde nejvíce na odbyt a za chvíli už nemusí být k dostání,“ podotkla Kristová.

O třicet procent zlevnila zboží i majitelka prostějovského butiku s dívčí módou Lenka Jáklová. „Důvod předčasných slev je naprosto jednoduchý, lidé nenakupují tak jako v předchozích letech a tržby jsou tím pádem menší. Musím se také řídit konkurencí, která zlevnila už před několika týdny,“ uvedla Jáklová. Podotkla, že ceny zboží v jejím obchodě půjdou o dalších dvacet procent dolů už za dva týdny.

Z předčasných letních slev nemá radost devatenáctiletá Jiřina Kalabisová z Prostějova.

„Už třetí rok celý červenec pracuji v pekárně a za vydělané peníze si v polovině srpna nakupuji oblečení se slevou. Plány mi letos zhatily předčasné slevy. Už teď jsou ceny zboží v obchodech nižší o víc než padesát procent. V polovině srpna, kdy dostanu výplatu, už bude všechno zboží přebrané,“ postěžovala si Kalabisová.