Lidé obnovují dávno zrušené chovy a ti, kteří slepice nikdy nechovali, shánějí na internetu informace o tom, jak se to dělá. „Máme dům s dvorem a zahradou, tak nevidím důvod, proč by jich tam nemohlo pár být,“ prohlásil Martin Pavelka, který si přijel do Ondratic pro pět slípek s banánovou krabicí.

„Máme dvě děti a patnáct nebo dvacet vajíček za týden není vůbec problém spotřebovat. Děti mají nejraději omáčky a vajíčka jsou k nim dobrá alternativa místo masa. Na svačiny nebo snídaně jim manželka peče všelijaké buchty a tam těch vajec taky padne dost,“ vypočítával spotřebu malé domácnosti Pavelka. Nakonec si na přání dětí odvezl pět leghornek.

Kupují se čím dál tím mladší slípky

Kvůli vysoké poptávce prodejci také nabízí čím dál mladší drůbež.

„Dřív o kuřice nebyl takový zájem, a tak v halách dorůstaly do šestnácti nebo osmnácti týdnů. Teď prodáváme dvanácti nebo třináctitýdenní. A už dneska si je lidé objednávají na čtvrtého června. To znamená, že jsou teď ještě ve vajíčku,“ komentoval situaci Janeček.

Na trhu jsou však i mnohem mladší kuřata.

„Kolega byl minulý týden v Hodoníně a tam měli dokonce osmitýdenní. Taková se běžně nabízela v devadesátých letech,“ podotkl drůbežář.

Tak mladé slípky bude muset jejich majitel krmit ještě tři měsíce, než se dočká prvních vajec. I tak se mu však čekání zřejmě vyplatí, protože krmení přijde zhruba na sedmdesát haléřů denně.

Domácí chov? Spokojenost

Starší slepice začali drůbežáři nabízet v období paniky z ptačí chřipky, kdy byl zájem minimální a mnoho chovů zanikalo. Kuřice tak měly čas v halách dorůst, dokud nezačaly snášet. Nyní jsou ale ti, kteří mají slepice doma, navýsost spokojeni.

„Sice už se neprodávají v supermarketech vajíčka za šest nebo sedm korun, ale doma je stejně pořídím nejlevněji. Máme domácí pekárnu, takže pečivo skoro nekupujeme a kromě chleba jsou vejce potřeba skoro do všeho,“ říká Šárka Zíková z Otaslavic. Slípky má doma už několik let.

„Snáší pořád a denně od nich máme i pět vajec. A to je v kuchyni určitě znát. Navíc čerstvému vajíčku od domácí slepice se nic nevyrovná,“ pochvalovala si Šárka Zíková.

Kolik stojí vejce teď?

Vlna extrémně drahých vajec už zřejmě pominula. Ceny se však nevrátily na původní dvě koruny či dvě padesát a drží se zhruba na dvojnásobku. Podle zemědělců je optimální cena za čerstvé vejce asi pět korun. Prvovýrobci se většinou drží mezi čtyřmi až pěti korunami, v supermarketu jsou občas k vidění i vejce o korunu levnější. 

SOUVISEJÍCÍ: Obchody a zemědělci se přou o ceny vajec. Kdo na růstu cen nejvíc vydělá?