Před rozhodnutím o úpadku má firma Micos, která spolu s městem vlastní prostějovský aquapark. Věřitelé od ní žádají splacení milionového dluhu.
Půjde snad majetek aquaparku do konkurzu? Ředitel Micosu Aleš Hilčer tvrdí, že ne. Užší vedení města se včera situací kolem údajných dluhů této firmy odmítlo zabývat.

„Neumím se k tomu vyjádřit, nic o tom nevím. Zeptejte se ve středu na tiskovce rady města,“ reagoval místostarosta Miroslav Pišťák (ČSSD).

Tři věřitelé požadují zaplacení zhruba sedmi milionů

Insolvenční návrh spojený s návrhem na vyhlášení konkurzu podali na zmíněnou firmu tři pražští věřitelé. Společnosti Comanet, Česká všeobecná stavební a Jiří Pfeifer. Dohromady požadují zaplacení zhruba sedmi milionů korun.

„Navrhujeme, aby Krajský soud v Brně rozhodl o úpadku Micosu a zároveň žádáme, aby své rozhodnutí spojil s prohlášením konkurzu na majetek dlužníka,“ shodli se věřitelé.

„Jedná se o šikanu,“ tvrdí ředitel Micosu

Aleš Hilčer návrh odmítá.

„Jde o šikanu. K úpadku Micosu nedojde a majetek aquaparku nijak ohrožen nebude,“ prohlásil.

Město by se mělo insolvenčním návrhem zabývat

Městský zastupitel a právník Josef Augustin (KSČM) míní, že informacemi o návrhu rozhodnutí o úpadku podaném na společnost Micos by se rada města měla zabývat.

“Společnost Micos byla pro město vždy seriozním partnerem,“ zdůraznil Augustin.

Firma se podílela v roce 2006 na vzniku prostějovského aquaparku. Za okolnosti zrodu této stavby udělil antimonopolní úřad městu Prostějovu půlmilionovou pokutu. Radnice se však obrátila na brněnský krajský soud a ten pokutu smetl ze stolu. Kauzu bude řešit Nejvyšší správní soud.

Související:Vlastník aquaparku má milionové ztráty