Bagry najedou v červenci. "Demolice starých budov bude zahájena v období prázdnin. Následovat bude zahájení stavby nových pavilonů," informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Vzniknou nová oddělení

Výsledkem plánované rekonstrukce má být nový pavilon se třemi odděleními mateřské školy. "Ten bude provozně i stavebně navazovat na stávající centrální pavilon," doplnil Rozehnal.

Nový pavilon má šest let

Nový centrální pavilon byl otevřen v červnu 2018. Na další pokračování rekonstrukce v Čechovicích čekali dlouhých šest let. V minulosti sepsali rodiče dětí a občané Čechovic dokonce petici, která poukazovala na nevyhovující stav původních budov.Objekt, který nahradí odpudivé teskobaráky bude přízemní jednopodlažní s plochou střechou s přisazeným krytým vstupem a dvěma střešními světlíky.

"Vzniknou zde i přisazené pergoly se slunolamy. Součástí stavby jsou zpevněné plochy a sadové úpravy," popsal náměstek Rozehnal.

Děti se přesunou do školy

"Po dobu rekonstrukce budou malé děti předškolního věku umístěny v budově základní školy v Čechovicích. Žáci 1. stupně, kteří docházeli do Čechovic, budou dojíždět do základní školy Palackého," vysvětluje Miloš Sklenka, náměstek primátora (ANO) s tím, že pro dojíždějící děti bude vždy přistaven školní autobus.

Podle harmonogramu prací, by se měly děti vrátit do školky i na první stupeň v Čechovicích za rok. "Do konce letošního roku by měly být hotové demoliční práce. Výstavba nového pavilonu začne příští rok a dokončena by měla být do začátku příštího školního roku," uzavírá Rozehnal.

Předpokládaná hodnota zakázky je na základě projektového rozpočtu odhadována na 65,6 milionu korun bez DPH.