Na denním pořádku jsou i hádky. Vyplývá to z průzkumu, který učinil Deník mezi 1400 dětmi v České republice ve věku od 6 do 15 let s rovnoměrným regionálním zastoupením ve všech okresech.

Z dotazníků vyplněných náhodně vybranými dětmi prvního a druhého stupně prostějovských základních škol vyplynulo, že většina z nich žije v úplné rodině. Pouze s matkou žije každý desátý školák. Až na výjimky jsou děti přesvědčené, že jim rodiče rozumí.

Co jsou děti ochotné svým rodičům přiznat, se mění s věkem. Do deseti let se školáci odmítají svěřit se špatnými známkami, záškoláctvím či krádeží čokolády v obchodě.

Dospívající hoši rozhodně nepřiznají drogy, kouření a alkohol a pro jistotu se přestávají svěřovat úplně. Dívky naopak s rostoucím věkem mají potřebu více komunikovat a rozebírat své problémy.

„Občas bych si potřebovala s mámou popovídat. Třeba o tom, jak se ostatní chovají ve škole, co budeme dělat o víkendu nebo na co mám chuť. Jenže oba rodiče chodí z práce až večer a jsou rádi, když s bráchou nevylezeme z pokoje,“ postěžovala si čtrnáctiletá Markéta.
Slabá komunikace s rodiči štve všechny děti bez ohledu na věk či pohlaví. Že mají dospělí málo času, trápilo v dotazníku každé páté dítě.