"Díky novému Ekotýmu složenému z členů Školního parlamentu se nám podařilo splnit všechny zadané úkoly, které se týkaly zpracování videí, prezentací, pracovních listů, tvorby her a praktické činnosti. Úkoly byly spojené s tříděním elektroodpadu, bioodpadu, vypočítáváním vodní stopy, výrobou kompostérů a dalších aktivit, kterými se žáci učili třídit odpad a chránit tím naši Zemi," informovala Lenka Literová, vedoucí Školního parlamentu, s tím, že děti v úzké spolupráci s rodiči a pracovníky školy uspořádali několik sbírek elektroodpadu, baterií, mobilů, žárovek a tonerů.

Pet láhve
Čtenáři Deníku chtějí zálohované petky i v ČR. Slovensko může být vzorem

Za odměnu naše škola získala finanční poukázku na nákup v marketu a vítězné třídy obdržely v dílčích soutěžích nejen sladké odměny. "Poděkování za podporu a celoroční spolupráci patří vedení školy a všem pedagogickým a provozním zaměstnancům, kteří se na ekoaktivitách podíleli. Děkujeme členům Školního parlamentu za jejich elán a píli, bez níž bychom tyto výsledky nedosáhli. Velké díky také rodičům, kteří podpořili všechny sběrové akce," doplňuje Lenka Literová.

Konec plastových brček a kelímků (ilustrační snímek)
Plastové kelímky a brčka končí. Většina lidí se bez nich obejde, ukázal průzkum

Školáci z Určic budou pokračovat v nastoleném trendu. "Věřím, že i letos se naše škola aktivně zapojí do všech pořádaných akcí a soutěží - Recyklohraní - Ukliďme si svět pro ochranu naší Země. Od pondělí 10. října už začínáme sbírat další vyřazené malé elektro a plnit první osvětové úkoly ve škole i mateřské školce," uzavírá šéfka Školního parlamentu.