"Před osmnáctou hodinou byl park doslova v zajetí nejrůznějších světýlek, lampionů a dokonce i světelných deštníků. Jeden takový nakonec celý průvod vedl," popisovala jedna z organizátorek vydařené akce Jana Jílková.

Premiérový průvod světýlek přilákal v pondělním večeru do Kolářových sadů stovky dětí i s rodiči, kteří si užili báječnou atmosféru.
VIDEO: Nekonečný průvod světýlek se valil Kolářovými sady


První metry průvodu vedly okolo galerie dýňových postaviček. "Jsou připevněny na zábradlí před školou. Na chodníku pak svítilo téměř 150 vydlabaných dýní, které vyráběli žáci naší školy se svými rodinnými příslušníky," dodala Jílková.

Předprodej vstupenek na koncert Jaromíra Nohavici byl ukončen za necelou půlhodinu.
Nohavica zahraje v Olšanech pouze místním. Na přespolní lístky nezbyly


Dobrou náladu umocnil společný zpěv na podiu u hvězdárny. Úvodní píseň byla zahřívací a všem dobře známá – Hlava, ramena, kolena, palce… Pak přišly na řadu osvědčené pohádkové písničky z autorské dílny pánů Svěráka a Uhlíře.

"Počasí nám přálo, děti si to užívaly a dospělí se také dobře bavili. Podle ohlasů některých účastníků se akce povedla a můžeme s nimi počítat i příští rok! Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli," uzavírá organizátorka.Celou akci organizačně zajistily vychovatelky, ve spolupráci s učiteli 1. stupně ŠD - ZŠ Jana Železného.

Doporučujeme:

Soutěžní družstva SDH Plumlov dokázala ovládnout Flídr cup v Širokém dole na Svitavsku v obou kategoriích. Foto: SDH Plumlov, se svolením
VIDEO: Neuvěřitelné! Útok za 13 vteřin. Hasiči z Plumlova ho dali. Podívejte se
Prostějovská speciální škola JISTOTA, sídlící na Tetíně slaví 30. výročí svého založení. 2023
Speciální škola z Tetína slaví třicátiny. Akademie bude ve středu v divadle
Ilustrační foto.
Přehled zesnulých na Prostějovsku od 24. října do 6. listopadu 2023