"Představili jsme nový symbol naší školy, který nás bude provázet v dalších letech - nové logo. Symbol ve formě čtyřlístku je navržen tak, aby představoval čtyři klíčové oblasti, pro nás důležité," vysvětluje ředitelka školy Iveta Slámová.

Každý lístek má svůj význam

První symbolizuje tvořivost, druhý digitální myšlení, třetí pohyb a čtvrtý přírodu. "Věříme, že každé dítě je unikátní a může objevit svůj vlastní tvůrčí potenciál. Schopnost porozumět digitálním technologiím a využívat je efektivně je klíčová pro úspěch našich žáků ve 21. století. Zdraví těla i mysli je nedílnou součástí našeho vzdělávacího přístupu. Spojení s přírodou poskytuje žákům nejen znalost o okolním světě, ale také etický a ekologický přístup k životu," představila ředitelka ve stručnosti nové logo.

Pátečních oslav se zúčastnili i bývalí žáci, pozvaní hosté a kolegové z jiných škol. Připraven pro ně byl zajímavý program současných školáků. Současně se konal i Den otevřených dveří v mateřské škole, která slaví šedesátiny.

Významné jubileum slaví letos základní škola v Čechách pod Kosířem. Letos tomu je 150 let, co funguje. Foto: ZŠ Čechy pod Kosířem, se svolenímVýznamné jubileum slaví letos základní škola v Čechách pod Kosířem. Letos tomu je 150 let, co funguje. Foto: ZŠ Čechy pod Kosířem, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista