Zářící stříbrná kupole a hlomoz stavařů. Taková je aktuální situace uprostřed sídliště Svobody, kde se nalézá i největší prostějovská základka – ZŠ Jana Železného. Vedle školní tělocvičny se staví běžecký tunel. Disponovat bude šedesátimetrovou dráhou a doskočištěm pro skok daleký.

Hotovo bude do konce prázdnin

"Stavba probíhá, z mého pohledu neskutečnou rychlostí. Původně měla být stavba dokončena v dubnu příštího roku. Jsem ale přesvědčen, tento termín bude výrazně pokořen," komentoval Dalibor Ovečka, ředitel školy s tím, že už by mohli atleti využívat nový tunel letos na podzim.

Podívejte se jak bude běžecký tunel vypadat:

"Podle posledních informací je celá stavba v předstihu. Dokončena by mohla být na přelomu května a června," potvrdil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

Po běžeckém tunelu přijde na řadu i venkovní areál

"Půjde o rekonstrukci stávajícího atletického oválu, zpevněné plochy a výstavbu skladu sportovního nářadí. Předpokládaná hodnota zakázky je necelých třicet milionů korun bez DPH," uvedl primátor František Jura (ANO).

Stavba běžeckého tunelu u ZŠ Jana Železného běží vpřed mílovými kroky. Hotovo bude o rok dříve.Stavba běžeckého tunelu u ZŠ Jana Železného běží vpřed mílovými kroky. Hotovo bude o rok dříve.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

V současnosti trpí atletický ovál a hřiště nájezdy těžké techniky. "Jedná se o logický krok. Po dokončení běžeckého tunelu, dojde k rekonstrukci celého venkovního areálu. Atleti tak budou mít kompletní zázemí, pro celoroční sportování," dodává primátor.

Vybrali jsme pro vás:

Zlínští hokejisté zvítězili 6:2 nad Prostějovem a jsou v semifinále Chance ligy.
FOTO: Rozhodla už první třetina. Jestřábi inkasovali šestkrát a sezona jim končí
Do Prostějova se vrátil o víkendu labutí pár. 13. března 2024
Labutě přinesly do Prostějova jaro. Na rybník se vrátil tragédiemi sužovaný pár
Od pondělí 11. března 2024 už Mlýnskou ulicí musí jezdit řidiče pouze v jednom směru.
VIDEO: Řidiči pozor, jednosměrka. Mlýnskou už jen od žudru k rybníku
V těchto místech vznikne krytý bazén za půl miliardy.
Nový krytý bazén se v Prostějově začne stavět na jaře. Přijde na půl miliardy