„Musím potvrdit, že jde opravdu o našeho studenta a jeho spolužačky. Je zřejmé, že ač klip vznikal možná z žertu, je výsledek opravdu nevhodný,“ reagovala na video Ilona Raková, ředitelka Střední školy oděvní Prostějov, s.r.o.

Zdůraznila, že nesouhlasí s takovým chováním žáků a už vůbec ne s natáčením a zveřejněním těchto záběrů.

„I když nejde o přímé násilí, nelze to tolerovat. Celou věc projednáme s žáky a jejich rodiči před výchovnou komisí a rozhodně z toho vyvodíme patřičné důsledky,“ ubezpečila Raková.

Záležitost pak prodiskutují mezi studenty.

„A to nejen ve třídě, kde byl klip natočen, ale i v těch ostatních. Chceme, aby k něčemu podobnému už mezi spolužáky nedocházelo,“ prohlásila.

Otázkou je, jak to vnímá zesměšňovaný student close zoom_in

Iva Součková, vedoucí prostějovské pobočky sdružení Podané ruce, tvrdí, že záleží na tom, jak se cítí v klipu zesměšňovaný student.

„Pokud to bylo pro něho příjemné a neuvědomuje si podtext celého videa, tak se o kyberšikanu z mého pohledu nejedná. Pokud ale ten podtext vnímá a video ovlivňuje jeho život negativním směrem, tak je to hrozné,“ vyjádřila se.

Může se jednat o kyberšikanu se sexuálním podtextem

Dívka, která mladíkovi sedala na klín, její spolužačka, která asistovala i autor videa, si podle Součkové neuvědomují, s jak citlivým tématem si zahrávají. To, že jsou krásné, nebo si to o sobě myslí, jim nedává právo povyšovat se nad někoho a zesměšňovat ho, a ke všemu ještě tímto způsobem na internetu.

V tomto případě se může jednat o kyberšikanu se sexuálním podtextem,“ konstatovala.

Iva Součková si ze své praxe nevybavila žádnou podobnou záležitost. Ani prostějovští policisté dosud kyberšikanu neřešili.

„Nevím o žádném takovém případu,“ potvrdila prostějovská policejní mluvčí Miroslava Trundová.

Co si o tomto případě myslíte? Co vám říká problematika elektronické šikany? Diskutujte s námi na webu