Podle Františka Koudelky by se však některé věci mohly zlepšit.

„Pro zemědělce by se mohlo udělat víc. Problémem je třeba to, že v obchodech tuzemská jablka zase tak často nepotkáme, někdy je zboží v regálech skutečně ubohé. Obchodní řetězce mají dost často smlouvy s mezinárodními firmami, o naše ovoce pak nestojí. Přitom česká jablka, to je kvalita. Například nejsou tak moc chemicky ošetřována, u nás používáme chemii zcela výjimečně," vysvětluje.

Sady v Mostkovicích, které vlastní domamyslické zemědělské družstvo mají rozlohu devatenáct hektarů a zaměstnání zde nachází velké množství brigádníků, často důchodového věku. Jedním z nich je také sedmašedesátiletý František Smečka.

„Odjakživa jsem byl zaměstnaný v zemědělství. Potom v důchodě jsem se chtěl zabavit a tak jsem tady," říká a přidává některé výhody práce v sadu.

„Tak především je to pracovní doba, dále rád jezdím s různými vozidly a tady k tomu mám hodně příležitostí. A pak samozřejmě ten čerstvý vzduch," dodává.

S výhodnou pracovní dobou však vedoucí sadařů František Koudelka úplně nesouhlasí.

„Můžete tu být osm hodin denně, ale také deset i dvanáct. Není to zkrátka jen práce, člověka to musí bavit a mít to sadaření rád," říká o svém zaměstnání.