„Jde o skládku zeminy na soukromém pozemku, kterou posvětil bez svolení zastupitelů bývalý starosta obce,“ popsal situaci současný starosta Vrbátek Ivo Zatloukal.

Citoval z rozhodnutí krajských úředníků, ke kterým se obec po obdržení nařízení města odvolala. „Nelze oddělit vlastnictví terénní úpravy od vlastnictví pozemku,“ sdělil.

Zatloukal se domnívá, že skládku by měl odstranit majitel pozemku. Ten se však podle starosty k ničemu nemá. „Přišlo by ho to na miliony korun,“ krčí rameny Zatloukal.

Ač vlastníkovi skládky zastupitelé Vrbátek nabízejí, že od něj zavezený pozemek odkoupí, vše vázne na ceně. „Částka, kterou po nás majitel požaduje, je příliš vysoká. Chce totiž dostat zpět stejné peníze, za které půdu od obce koupil. To ale nedáme, když je tam halda zeminy,“ řekl starosta.

Pokud by se obci přece jen podařilo pozemek získat, pak by se část haldy využila jako pastvina pro ovce a zbytek by sloužil sportu. „V blízkém parku je bikrosová dráha, tak by se mohla třeba dál rozšířit,“ zamyslel se starosta.

Kam dál:
Černou skládku v Určicích bude hlídat kamera